Ripple Executive twierdzi, że prawo USA dotyczące kryptoidy jest niejasne, przyszłe projekty mogą być lepsze niż Bitcoin, Ethereum i XRP.

3. Januar 2021 Von admin Aus

David Schwartz odszyfrowuje maksymalizm w kryptońskiej przestrzeni, czy to dla Bitcoin, Ethereum, czy nawet ulubionego atutu jego własnej firmy, XRP.

Dyrektor ds. technologii Ripple’a mówi Davidowi Gokhshteinowi, że takie podejście może „zamknąć drzwi“ do przyszłych, a nawet istniejących projektów, które mogą mieć lepszą technologię. Schwartz, jeden z oryginalnych architektów XRP Ledger, uważa, że technologia Ripple’a i XRP jest wciąż w początkowej fazie rozwoju i może zostać ulepszona.

„Nie jestem maksymalistą. Myślę, że ta technologia jest wciąż bardzo, bardzo niedojrzała, a jedną z rzeczy, które mnie martwią, zwłaszcza maksymalistów, jest to, że starają się przepuścić Bitcoina i zatrzasnąć za nimi drzwi, albo przepuścić Ethereum i zatrzasnąć za nimi drzwi, a ja nawet nie chciałbym, żebyśmy przepuścili XRP i zatrzasnęli za sobą drzwi, ponieważ następny projekt mógłby być lepszy.

Nie powiem, że wszystko zrobiliśmy dobrze. Myślę, że zrobiliśmy wiele rzeczy dobrze, myślę, że zrobiliśmy wszystko lepiej, nie pogorszyliśmy, ale… może są inne projekty, na które nie miałem cierpliwości, aby na nie patrzeć, zrobiły rzeczy lepiej niż my. I to jest dobre. Jestem technologicznym maksymalistą. Chcę, żeby wygrały najlepsze technologie i nie chcę regulacji, nawet jeśli przynosi to korzyści Ripple’owi, XRP czy projektom, w które jestem inwestowany… żeby zatrzasnąć drzwi. Chcę oprzeć się temu instynktowi.“

Schwartz skomentował też krótko sprawę, którą Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd wszczęła ostatnio przeciwko Ripple’owi. Komisja Papierów Wartościowych i Giełd twierdzi, że XRP był niezarejestrowanym podmiotem zabezpieczającym po jego uruchomieniu i pozostaje nim do dziś.

Mówi CTO Ripple,

„Nie chodzi o to, że prawa są złe, ale o to, że są niejasne. I jak już mówiłem wcześniej, Stany Zjednoczone wydają się być jednym z niewielu krajów, w których organy regulacyjne zwrócą się do Ciebie, aby powiedzieć: „Oh, powinieneś był zdać sobie sprawę, że to, co robiłeś było nielegalne,“ gdy cały czas to, o co prosiłeś, to próba znalezienia tego, jakie były parametry.“